HAMİLE PILATESİ
about

Hamile Pilatesi

Hamilelik süreci uzun ve meşakatli olduğundan bu dönem içerisindeki fiziksel açıdan yapılan çoğu egzersiz hamilelik ve doğum sürecini kolaylaştıracağından hekimlerin ve bizlerin tamamen desteklediği bir yöntemdir.

Bizim daha çok önerdiğimiz hamilelikten bir sene önce pilatese başlanmasıdır. Bu, hamilelik sırasında oluşabilecek kamburluk, bel problemi, diz problemleri ve omurga eğriliği gibi durumların minimuma inmesini sağlıyacaktır. Aletli pilatesle yapılan hamile pilates metodunda makina yerçekimini tamamen ortadan kaldırdığından; hamile kişi sadece çalışması gereken yeri hisseder ve başka bir bölgede bir zorlanma yaşamaz buda kişinin 45 dakika içindeki performansını düşürmez Bilindiği üzere kegel egzerisizleride tamamen pelvic floor muscle (pelvis taban kasları) hedef aldığından doğum anındaki ıkınma ve ağrısız doğum olmasını destekler. Biz hamile öğrencilerinize aletli pilatesin yanında kegel' i tamamen tavsiye ediyoruz.

İlk 3 aydan sonra bize gelicek öğrencilerin postür durumları ve bu süreçte ne tarz problem yaşadıkları konusunda onların düşüncelerini alarak kadın doğum uzmanıyla paralel çalışmaktayız.